Cena betonu

Máme lepší ceny betonu, než mají betonárny. Výhodný nákup betonu najdete na Mujbeton.cz Jste-li zvyklý nakupovat zboží pomocí srovnávačů cen typu Heureka, Zboží, Hyperzboží, Hledejceny a podobné, kde je velmi jednoduché nají nejlevnější cenu daného produktu, vězte, že beton takto nakupovat nelze. Cena betonu se totiž může velmi lišit v závislosti na lokalitě, kde beton nakupujete.


Složení betonu a označování

Beton je specifický stavební produkt, který vzniká smícháním cementu, hrubého a drobného kameniva, vody, příměsí a přísad. Smícháním vody a cementu vznikne chemická reakce, která se nazývá hydratace. Díky ní se vytvoří tzv. cementová pasta, která obaluje kamenivo a spojuje jej. Pomocí hydratace betonu tuhnu a tvrdne. Beton se dělí podle pevnosti na třídy, označované podle ČSN EN 206-1 C od nejnižší pevnosti 8/10 až po nejvyšší pevnost C 100/115. Čísla označují pevnost betonu v tlaku pro krychli a válec. U betonu je další specifickou vlastností vliv prostředí. Pokud okolní prostředí na beton nepůsobí nějakými vlivy, jde o vliv prostředí X0. Dále se rozlišuje vliv prostředí vlivem karbonatace (XC1-4), vlivem chloridů (XD1-3), vlivem chloridů z mořské vody (XS1-3), vlivem mrazu (xF1-4) a vlivem chemického působení (XA1-3).


Co ovlivňuje ceny betonu


1. Cement


Nejvíce ovlivňujícím faktorem, při určování ceny betonu je cement. Jakožto nejdražší složka betonu má cement zásadní vliv pro stanovování ceny betonu. Cement se vyrábí v cementárnách a je dodáván do betonáren v autocisternách. Cenu cementu ovlivňuje spousta faktorů, které se liší podle lokality. Jsou to například ceny energií, pohonných hmot apod. Cenu cementu ovlivňuje také vzdálenost betonárny od cementárny.


2. Kamenivo

Nedílnou součástí betonu je kamenivo. Kamenivo, které se používá v betonu je buď těžené nebo drcené. Těžené kamenivo je těženo ve štěrkovnách a je specifický svými zaoblenými tvary a ohlazeným povrchem. Drcené kamenivo vzniká drcením větších kusů hornin, které se získávají v lomech, a následným tříděním do frakcí. Drcené kamenivo je typické svými nepravidelnými tvary a ostrými hranami. Ceny kameniva se liší opět podle lokalit. Štěrkovny a lomy nejsou ve všech krajích a následná dopravní vzdálenost do betonárny značně ovlivňuje cenu kameniva.


3. Voda, přísady a příměsy


Další složky betonu už nemají tak zásadní vliv na výslednou cenu betonu, jako cement a kamenivo. Voda do betonu (záměsová voda) je používá buď z veřejné vodovodní sítě nebo ze studní. U studniční vody jsou požadovány pravidelné rozbory složení vody. Přísady a příměsi do betonu jsou pak již klasické produkty, které svou cenu příliš nemění v závislosti na lokalitě.
Pokud tedy hledáte nejlevnější beton, musíte vybírat z betonáren, které jsou ve vaší dojezdové vzdálenosti. Dojezdová vzdálenost by neměla být vyšší než 30km. Beton by již začal tuhnout a jeho zpracování by bylo náročnější.

Betonárny samozřejmě určují ceny betonu také na základě cen konkurence. Na MujBeton.cz Vám poskytujeme slevu 5% oprati cenám na betonárnách. Navíc u nás získáváte bonusové body za každý nákup a tyto body si můžete následně opět proměnit ve slevu nebo si zvolit některý z hodnotných a praktických dárků.

Nakupujte beton chytře na MujBeton.cz a šetřete svůj čas i peníze.

Info Od roku 2014 jsme realizovali 2333 dodávek betonu o celkovém objemu 9446m3.

  • the pay
  • Raiffeisen bank
  • Visa & Mastercard
  • Cemex
  • Taš stappa