Lité podlahové směsi

Betonový potěr

Vývoj materiálů a technologií ve stavebnictví běží mílovými kroky a v oblasti zhotovování podlah tomu není jinak. Donedávna byla jediná možnost vytvoření rovné betonové podlahy pomocí betonového potěru, který se na stavbu dodával a stále ještě dodává jako suchá směs. Tento betonový potěr je nutné zpracovávat „ručně“ za pomocí latě a také je potřeba jej hutnit. Při této práci záleží hlavně na šikovnosti pracovníka, zda je výsledná plocha téměř dokonale rovná, aby bylo možné na ni pokládat finální povrch, jako je PVC, dlažba, plovoucí podlaha a další.

Samonivelace

Technologickým vývojem tak vznikly lité betonové směsi pro podlahy, který mají samonivelační vlastnosti. To je zásadní pro zhotovování téměř dokonale rovných ploch. Samonivelační lité směsi jsou vyráběny a dodávány ve velmi tekuté konzistenci, která zajistí dokonalé rozlití do podlahové plochy a díky samonivelační vlastností se ustálí do vodorovné plochy. Tím je podlaha připravená pro pokládku finální krytiny, jako je dlažba, koberec, PVC nebo například plovoucí podlahy.

Garance pevnosti a vlastností od výrobce

Při zhotovování podlahových ploch z pětorového betonu, který je potřeba zpracovávat ručně pomocí latě, je výsledná pevnost dána především šikovností a odborností zpracovatele, tedy pracovníka, který beton rovná, hutní a stahuje latí. To se může někdy konečnému zákazníkovi vymstít, jelikož odbornost a také pečlivost pracovníků může být velmi rozdílná.

Naopak lité podlahové směsi, ať už na bázi cementu (betonové lité směsi) nebo na bázi anhydritu (anhydritové lité podlahy), mají garantovanou pevnost již od výrobce a to díky své samonivelanční schopnosti. Jednoduše řečeno, lité podlahové směsi a jejich výsledná pevnost nezávisí na pracovníkovi na stavbě. Lité směsi se rozlijí do vodorovné plochy „sami“ a výsledná pevnost je tak nezávislá na zpracovateli.

Výrazné zrychlení zhotovení podlahy

Lité betonové nebo anhydritové směsi pro podlahy mají nespornou výhodu v rychlosti pokládky, neboli v rychlosti zhotovení podlahové plochy. Za jediný den je možné zhotovit cca 200-300m2 podlahové plochy, v závislosti na výkonosti pracovníků. „Klasické“ betonové podlahy z betonového potěru jsou sice levnější, ale částku, kterou ušetříte na materiálu, zaplatíte za pracovníka, který na zhotovování podlahové plochy stráví mnohonásobně další čas.

Šnekové čerpadlo

Pokládka litých podlah pomocí čerpadla

Lité betonové a anyhdritové podlahové směsi se nejčastěji ukládají a dopravují pomocí šnekového nebo pístového čerpadla. Šneková čerpadla jsou oproti pístovým o něco menší a převážejí se jako přívěsný vozík. Lépe se s nimi tedy manipuluje. Díky plynulému pohybu šnekového dopravníku je ukládání betonové nebo anhydritové směsi plynulé a velmi jednoduché.

Pístové čerpadla jsou méně využívány pro ukládání litých směsí pro podlahy, ale ještě se s nimi také setkáváme.

Jak je jednoduché a hlavně rychlé vytvořit dokonale rovnou podlahu se můžete podívat na následujícím videu:

Lité betonové směsi na bázi cementu (betonové lité podlahy) i anhydritové lité podlahy můžete objednat pomocí přehledného a chytrého průvodce objednávkou betonu na www.mujbeton.cz. V našem systému Vám nabízíme zajištění produktů pro zhotovení betonových a anhydritových podlah za velmi výhodné ceny. Na MujBeton.cz nakupujete vždy se slevou minimálně 5% oproti ceníkovým cenám na betonárnách.

Pro podrobnější informace o produktech nebo pro další Vaše dotazy neváhejte kontaktovat našeho dispečera na telefonu 601 394 170 případně na e-mailu: michal@mujbeton.cz.

Info Od roku 2014 jsme realizovali 2333 dodávek betonu o celkovém objemu 9446m3.

  • the pay
  • Raiffeisen bank
  • Visa & Mastercard
  • Cemex
  • Taš stappa