Jak betonovat základ pro pergolu

Zemní vrutKotevní patka s přivařovanou maticíKotevní patka
Pergola je označení pro zahradní přístřešek, který se nejčastěji nachází v zahradách u rodinných domů. Hlavním účelem pergol nebo zahradních altánků je vytvoření klidného a příjemného místa pro odpočinek a relaxaci. Zahradní pergoly jsou v drtivé většiny dřevěné a s uzavřenou střechou, aby chránili před slunečními paprsky nebo letním deštěm.

Stavebniny online
Pergoly se však neužívají pouze na zahradní posezení, grilování nebo odpočinek, ale můžeme se s nimi setkat například v mateřských školách, kde slouží jako přírodní učebna, případně může být pergola využita jako stání pro osobní automobil. Využití pergoly je tedy pouze na Vás.

Postup při budování pergoly není vůbec náročné a dobrý kutil dokáže pergolu postavit bez nutnosti odborné firmy. Základem všech staveb a pergolu nevyjímaje, je vytyčení půdorysu pomocí provázku. Stojny pergoly se kotví do kotevních patek, kterých je na trhu nepřeberné množství. Patky můžeme zvolit například zatloukané, s přivařovanou maticí, s kotvícím hrotem nebo můžeme použít zemní vrut. Vždy je ale důležité kotevní patky dobře zabetonovat. Máme-li již základovou desku vybudovanou, použijeme kotevní patky s přivařovanou maticí.

Kotevní patky betonujeme suchým betonem a třídu betonu zvolíme C 8/10 nebo C 12/15. Pevnější beton použijeme pro rozměrnější pergoly a pro pergoly s pevným zastřešením, které budou patky více zatěžovat. Pro nezastřešené zahradní pergoly, které nebudou příliš zatěžovány, postačí beton C 8/10. Správně a kvalitně zabetonované patky jsou základem pro bezproblémové a dlouhodobé užívání pohodlí v zahradní pergole.

Beton nejen pro betonáž kotvících patek pro pergoly a zahradní altánky můžete objednávat pohodlně pomocí průvodce objednávkou betonu na www.mujbeton.cz. Díky našemu celorepublikovému pokrytí dodáme beton kamkoliv.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat na info@mujbeton.cz nebo na telefon 601 394 170.

Nakupujte beton chytře u odborníků na MujBeton.cz

Info Od roku 2014 jsme realizovali 2332 dodávek betonu o celkovém objemu 9445m3.

  • the pay
  • Raiffeisen bank
  • Visa & Mastercard
  • Cemex
  • Taš stappa