Lité podlahy Vsetín

Stavíte nebo rekonstruujete dům či byt ve Vsetíně nebo jeho okolí? Rozhodujete se, jakým způsobem si udělat podlahu? Máme pro Vás několik tipů, které Vám usnadní rozhodování.

Pro malé podlahové plochy je vhodný cementový potěr

Chystáte-li se pouze na malou podlahovou plochu, je nejjednodušší variantou cementový potěr. Jedná se o suchou směs, složenou z cementu, vody a jemného kameniva tzv. „potěráku“. Cementový potěr se dodává na stavbu jako suchá směs na nákladním autě s korbou. Práce s cementovým potěrem je fyzicky náročnější a vyžaduje zkušenosti pro její zpracování. Směs se musí dokonale zhutnit a srovnat do roviny pomocí stahovací latě. Cementový potěr je vhodný do malých technikých místností, zahradních domků a jiných. Tímto způsobem je velmi těžké dosáhnout dokonale vodorovné podlahové plochy při velkých plochách. Výhodou je nižší cena oproti litým směsím, ale výrazně delší podkládka a fyzická náročnost na pracovníka.

Pro rozměrnější podlahové plochy se jednoznačně vyplatí zvolit lité směsi pro podlahy. Použití cementového potěru je již prakticky nemyslitelné, jelikož není možné dosáhnout rovinnosti na velkých podlahových plochách. Lité směsi pro podlahy mají samonivelační vlastnost a ustálí se tak do vodorovné podlahy zcela samy díky gravitaci. Výrazně se také zvýší rychlost zhotovení podlahové plochy a to díky možnosti čerpání litých podlahových směsí. V neposlední řadě se také výrazně snižuje fyzická náročnost pro pracovníky.

Lité směsi pro podlahy jsou dvojího typu:

  • lité betonové (cementové) podlahy

  • anhydritové lité podlahy

Lité betonové směsi

Lité betonové směsi pro podlahy ve Vsetíně

Jak již název napovídá, jedná se o betonovou směs, tedy směs na bázi cementu, který zde slouží jako pojivo. Díky přísadám a velmi tekuté konzistenci směsi je pokládka velmi rychlá a jednoduchá. Směs je vyráběna na automatizované betonárně, kde je receptura a dávkování jednotlivých složek řízeno moderními počítači. Pevnost a kvalita směsi je tak zaručena přímo výrobcem. Směs je dopravování na stavbu pomocí autodomíchávače a na místo uložení je poté dopravování pomocí šněkového nebo pístového čerpadla. Díky gumovým hadicím je možné směs dopravit až do vzdálenosti 130 metrů nebo do 20 výškových metrů. Lité betonové směsi pro podlahy není potřeba hutnit a srovnávat do roviny, jelikož mají samonivelační vlastnost, díky které se ustálí do roviny sami. Směs se po přečerpání pouze natřásá nivelační latí.

Lité betonové směsi pro podlahy jsou vhodné do míst, kde je trvalá vlhkost, do garáží, technických místností případně i venkovních ploch. Lité podlahové směsi jsou poté připraveny pro pokládku finálního povrchu, kterým může být PVC, dlažba, koberec, parkety nebo například plovoucí podlaha.

Anhydritové lité podlahy

Anhydritové lité podlahy ve Vsetíně

Moderním produktem pro realizace hrubých podlah v bytových nebo rodinných domech jsou anhydritové lité směsi pro podlahy. Tyto směsi jsou vhodné také do komerčních budov, škol, sportovních hal nebo kanceláří. Jedná se o směsi, které jako pojivo používají anhydrit, neboli síran vápenatý. Anhydritové lité podlahy spojují výhody snadné a rychlé pokládky a také vynikajcí tepelně-izolační vlastnosti anhydritové směsi. Anhydritové lité podlahové směsi jsou také míchány přímo na specializovaných a automatizovaných betonárnách, kde jsou jednotlivé složky dávkovány pomocí moderních počítačů a kvalita výslední směsi je tak garantovaná přímo od výrobce. Na stavbu jsou anhydritové lité směsi dopravovány pomocí autodomíchávače a stejně jako lité cementové směsi následně čerpány pomocí šnekového nebo pístového čerpadla.

Anhydritové lité podlahy jsou ideální pro použítí do místností s podlahovým vytápěním a to díky vynikající tepelné vodivosti, která má za následek až o 40% efektivnější a rychlejší prohřátí podlahové plochy oproti betonovým podlahám. Díky své samonivelační vlastnosti a vynikající zatékavosti je práci při vylívaní podlahové plochy velmi snadná a fyzicky nenáročná.

Rychlost zhotovení podlahové plochy je také velmi rychlá. Díky čerpatelnosti anhydritových litých podlah je možné zhotovit až 300m2 plochy během jediného dne. Navíc je možné takto velkou plochu zhotovit bez dilatačních spár a to díky malé roztažnosti anhydritové směsi.

Anhydritové lité směsi nejsou vhodné do prostor a místností, kde je trvalá vlhkost a také nejsou vhodné do venkovních prostor. Ideální využítí tak nacházejí hlavně v rodinných domech, školách, kancelářích a hlavně v místnostech, kde je použito podlahové vatápění.

Jak je práce s litým betonem jednoduchá se můžete podívat na následujícím videu:

Lité betonové směsi pro podlahy a anhydritové směsi můžete objednávat na MujBeton.cz s 5% slevou oproti ceníkům betonáren. Nevíte-li si rady s výběrem, neváhejte kontaktovat našeho dispečera na telefonu 601 394 170 nebo na e-mailu michal@mujbeton.cz.

Info Od roku 2014 jsme realizovali 2333 dodávek betonu o celkovém objemu 9446m3.

  • the pay
  • Raiffeisen bank
  • Visa & Mastercard
  • Cemex
  • Taš stappa