Jak namíchat beton?

Beton z betonárnyBeton na stavbě
Beton je stavební materiál, se kterým se setkáme prakticky na každé stavbě. Při stavbě domu využijete beton do základů, na podlahy, stropy, schodiště, nebo také na vnější úpravy terénu, ploty, zídky, pergoly a další. Beton se používá při stavbě mostů, přehrad, silnic, chodníků a pro mnoho dalších konstrukcí.

Beton je tedy jedním z nejběžnějších stavebních materiálů a jeho správné složení je zárukou pevnosti, stálosti a dlouhé životnosti. Namíchání vstupních surovin ve správném poměru však není jednoduché a závisí na mnoha faktorech.

Beton je směsí cementu, drobného a hrubého kameniva a vody. Do betonu se déle můžou přidávat přísady nebo příměsi pro úpravu vlastností výsledného betonu.

Cement v betonu působní jako pojivo, neboli spojuje jednotlivé části v homogenní celek. Cement po smíchání s vodou tvoří tzv. cementovou pastu, které obaluje částečky písku a kameniva a „slepuje“ tyto části k sobě. Důležitý je tedy poměr cementu, vody a kameniva.

Při míchání betonu přímo na stavbě v míchačce požíváme množství kameniva a cementu v poměru 2:1 až 3:1. Pokud kameniva nebo písku přidáme do směsi více, už nám nebude cement stačit k obalení všech zrn kameniva a tyto neobalené zrna se nám budou z betonu drolit. Podotýkáme, že se jedná o poměr hmotností, nikoliv objemový. Na stavbě se pravděpodobně nepodaří namíchat vždy stejnou kvalitu betonu, ale na menší množství betonu je výroba na stavbě praktičtější.

Stavebniny online
Potřebujete-li však betonovat například základy, základovou desku, podkladní beton pod dlažbu, příjezdovou cestu a další, kde budete potřebovat mnoho kubíků betonu, je rozhodně výhodnější objednat beton z betonárny. Na betonárně jsou jednotlivé složky betonu dávkovány pomocí počítače a beton má stále stejné složení a výsledné vlastnosti. Na betonárně Vám beton namíchají velmi rychle a v množství, které byste na stavbě míchali několik hodin. Při odběru betonu na betonárce tak šetříte hlavně svůj čas, který můžete věnovat jiným činnostem.

Při rozhodnutí, zda si beton namíchat na stavbě nebo objednat již namíchání na betonárně, musíte vzít v potaz potřebné množství betonu, požadovanou kvalitu betonu, dostupnost surovin, vzdálenost betonárky od místa stavby a další.

Objednávání betonu na betonárně není vůbec složité a zvládne jej opravdu každý. Díky průvodci objednávkou betonu na MujBeton.cz nakoupíte beton z pohodlí svého domova. Beton vyrobí nejbližší betonárna a dopravu na stavbu Vám také zajistíme. Ušetříte tak peníze a hlavně čas, který byste strávili při nákupu jednotlivých surovin, zajišťovaná jejich dopravy a také při míchání betonu na stavbě.

Info Od roku 2014 jsme realizovali 2333 dodávek betonu o celkovém objemu 9446m3.

  • the pay
  • Raiffeisen bank
  • Visa & Mastercard
  • Cemex
  • Taš stappa