Jak nakupovat beton

Jak si objednat beton

Potřebujete zabetonovat sloupky k plotu, děláte doma betonové podlahy nebo si zpevňujete stání pro své auto? Děláte doma jakékoliv jiné práce, kde potřebujete dodat kvalitní a čerstvý beton a nevíte, na koho se obrátit s objednáním a nákupem betonu? V tomto článku Vám tedy osvětlíme, jakými způsoby je možné beton pro koncového zákazníka nakoupit.

Z čeho se beton skládá

Na úvod bychom si měli vysvětlit, co je vlastně beton a z jakých složek se skládá. Beton je nejpoužívanější stavební materiál, který má svou stálost a pevnost. Skládá se ze 3 základních složek, kterými jsou cement (v betonu má funkci pojiva), kamenivo (v betonu má funkci plniva) a voda. Tyto základní složky jsou nezbytné pro výrobu betonu. Do betonu se dále můžou přidávat různé chemické přísady a příměsy, kterými se docílí zlepšení některých vlastností výsledné betonové směsi.

Jak se beton vyrábí

Díky dostupnosti všech základních složek, potřebných pro výrobu betonu, si může beton vyrobit téměř každý. Stačí smíchat výše uvedené složky v určitém poměru a dobře je zamísit. Tím vznikne homogenní stavební materiál, který nazýváme beton.


Nicméně pro zajištění stálé kvality betonových směsí je nejlepší beton vyrábět na speciálních provozovnách, kterými jsou betonárny. Ty jsou vybaveny nejmodernějšími systémy pro výrobu betonu, které jsou řízeny počítačovými systémy a dokážou tak vyrábět stále stejné a kvalitní betonové směsi, které jsou požadovány normami.

Objednávat beton můžete několika způsoby

Beton je specifický produkt, který podléhá rychlé skáze. Není tedy možné, aby byl čerstvý beton vyroben a uložen pro pozdější odběr. Po namíchání se musí beton zpracovat do několika hodin, jelikož začíná tuhnout a tvrdnout. Objednávka betonu přímo na betonárně je stále nejčastějším způsobem pro zajištění odběru tohoto stavebního materiálu. Beton Vám namíchájí až na základě Vašeho přání. Možná je také telefonická objednávka betonu u dispečera na betnárně, ale většinou musíte mít zajištěnou také dopravu betonu.


MujBeton.cz však nabízí nový způsob objednávky betonu. Jelikož se v dnešní době vše točí kolem internetu a většina lidí je neustále online jak na počítačích tak na chytrých telefonech a nakupování zboží přes internet se za posledních pár let neuvěřitelně rozrostlo, nezůstali jsme pozadu a v loňském roce 2014 spustili první internetový obchod s čerstvým betonem. Beton, jako specifický produkt, který se liší od klasického internetového zboží, je nutné vyrobit až na základě objednávky. Pro naše zákazníky vyrábí beton přední české betonárny, které tak ručí za kvalitu dodaných betonových směsí. Náš systém objednávek betonu tak spojuje výhody nákupu přes internet a výroby specifického stavebního materiálu.


Naším cílem je usnadnit lidem objednání betonu pomocí přehledného a jednoduchého průvodce, který je dostupný online a tedy 24 hodin denně. Pro lepší orientaci v označení betonů je dostupný výběr typu betonu podle konstrukce, kterou chcete dělat. Náš systém Vám tak doporučí nejvhodnější typ betonu a nemusíte tedy zdlouhavě studovat, co označení skrývá. Pro další pomoc našim zákazníkům je dostupný náš dispečer, který Vám ochotně poradí s Vašimi dotazy ohledně objednávky a výběru správného typu betonu.

Už tedy víte, kde budete beton nakupovat?

MujBeton.cz spojuje výhody nákupu zboží na internetu a výrobu betonu v zaručené kvalitě na nejmodernějších betonárnách v České republice. Navíc díky celorepublikovému pokrytí naší sítě partnerských betonáren, můžete využít služeb stránek MujBeton.cz kdekoliv, kde zrovna potřebujete dodat kvalitní stavební materiál.


Vyzkoušejte, jak je jednoduché a rychlé beton objednat. Novým zákazníkům nabízíme možnost 100Kč slevy na první nákup a také Vám ihned poskytujeme slevu 5% na veškeré betonové směsi oproti ceníkům výrobců betonu. Nákupem betonu na www.mujbeton.cz tak nejen ušetříte svůj čas ale také peníze.

Info Od roku 2014 jsme realizovali 2333 dodávek betonu o celkovém objemu 9446m3.

  • the pay
  • Raiffeisen bank
  • Visa & Mastercard
  • Cemex
  • Taš stappa